wtorek, 12 stycznia 2016

Niewidzialna nić

Życie składa się  z pourywanych fragmentów, które łączy niewidzialna nić. Czasami coś zamyka nam oczy i nagle zupełnie sami budzimy się na opuszczonym statku, gdzieś pośrodku morza. Wśród szarych obłoków, próbujemy odnaleźć siebie.  Pukamy do wszystkich drzwi, prosimy by ktoś otworzył, ale nikogo wokół nas nie ma. 


 Regina Brett napisała „Najpierw załóż maskę tlenową sobie,  a później martw się o resztę, bo inaczej nie pomożesz nikomu – łącznie ze sobą.” Czasami brakuje nam egoizmu, chcemy zadowolić każdego wokół, aż w końcu zapominamy o własnym szczęściu. Zatracamy własną osobowość, zmieniamy się i zapominamy o najważniejszych wartościach.  Niewidzialna siła wiąże nas z przeszłością i nie pozwala nam rozpocząć nowego „dzisiaj”.

Każdy czas jest dobry, by zmienić swoje życie;  dzisiaj,  jutro, za tydzień, za miesiąc… każdego dnia możemy zacząć naprawiać błędy i tworzyć lepsze dni. Czasami wystarczy zrobić pierwszy krok, zupełnie oderwać się od przeszłości, bo jedyne co z przeszłością powinno nas łączyć, to nauka. Ciągle  uczymy się czegoś nowego, by nie popełniać tych samych błędów.


„Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują.” Paulo Coelho  


Fot. Agata Martyniszyn 

6 komentarzy:

 1. "Czasami brakuje nam egoizmu" - paradoksalne, ale prawdziwe. Często chcę zadowolić innych i zapominam o sobie. Świetny post! :)
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello love! it would be nice if we follow each other and support each other. Let me know when you do and i'll return.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post <3 Piękny szalik :)
  Zapraszam: http://maaarlen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się ,że każdy czas jest dobry by zmienić swoje życie. Pięknie napisane, pozdrawiam. :)
  Zapraszam do mnie(KLIK)♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze napisane i cudowny płaszczyk :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Jedyne co z przeszłością powinno nas łączyć, to nauka." Dokładnie. Jeśli łączy nas z nią coś więcej zatracamy się w niej, śnimy zamiast żyć, ucieka nam teraźniejszość, a tylko ona jest prawdziwa, rzeczywista. Przeszłość nie istnieje, jest tylko naszą imaginacją.

  OdpowiedzUsuń