sobota, 4 lipca 2015

Tajemnica sukcesu

Pozytywne nastawienie pomaga w wielu sytuacjach; tych bardziej i mniej ważnych. Przełamanie swoich barier jest kluczem do sukcesu. Dużo łatwiej jest, kiedy wstajesz z łóżka i myślisz „To będzie piękny dzień!”, jaki sens ma zakładanie z góry, że coś się nie uda? Często to doświadczenia, które nas w życiu spotykają kształtują nasz stosunek do otaczającego nas świata.

Długo myślałam jakie dodać zdjęcia, by idealnie oddawały to co czuję. Dodaję, więc zdjęcia z pięknego kwietniowego dnia. Zdjęcia, które niosą za sobą piękne wspomnienia.


Każdego dnia rano wstajemy i wykonujemy te same czynności. Rzadko zastanawiamy się na czym to wszystko polega, czy to co robimy ma jakiś głębszy sens, jakieś drugie dno. Kiedy już zaczynamy nad tym rozmyślać, wyciągamy przeróżne wnioski. Jesteśmy ziarnem zasianym na tej ziemi, tylko od nas zależy jak wykorzystamy szansę, którą nam dano. Bardzo często zapominamy, że życie które posiadamy ulatuje nam między palcami, zapominamy by chwytać każdy dzień w ręce i wyciskać z niego jak najwięcej.

Jak nauczyć się żyć tak, by nie zmarnować żadnego kolejnego dnia? W tym pomogą książki takie jak „Obudź w sobie olbrzyma”, „Potęga podświadomości”, „Inteligencja emocjonalna” itp.Często widzimy ludzi, którzy dotknęli dna, a potem odbili się i stanęli na szczycie. Zastanawiamy się „Jak to możliwe? Jak on to zrobił? Dlaczego to nie spotkało mnie?” Tak naprawdę każdy ma szansę ulepszyć swoje życie, każdy ma równe szanse na sukces. Nieważne w jakiej rodzinie się urodził i z jakim majątkiem zaczynał - ważne są kroki, które podjął.

Czasem, kiedy coś nie wychodzi przestajemy wierzyć w to, że takie kreowanie własnej osobowości ma jakiś sens, ale wtedy trzeba próbować jeszcze jeden raz, a jeśli nie wyjdzie to jeszcze jeden i jeszcze jeden, aż do skutku. Najwięksi geniusze, wynalazcy, muzycy – nie poddawali się, nie było jednej próby, tych prób było tak wiele, aż w końcu osiągnęli zamierzony efekt.


Dlaczego warto? Warto, ponieważ życie to piękny dar. Dużo lepiej podróżować, poznawać nowych ludzi, żyć beztrosko, radośnie, mieć wszystko czego się zapragnie, niż martwić się o każdy kolejny dzień. Myślę, że to wystarczający argument, by rozważyć te słowa i wziąć do rąk jedną z poleconych książek. Warto również śledzić osoby takie jak Michał Pasterski lub Mateusz Grzesiak.

„Każdy człowiek, które­go po­tom­ność naz­wała wiel­kim, każdy człowiek, które­mu po­wiodło się w życiu, osiągnął wiel­kość bądź suk­ces na ty­le właśnie, na ile zdołał sku­pić się na ce­lu i kon­sekwen­tnie dążyć w jed­nym wy­tyczo­nym kierunku.” Orison Swett Marden


Fot. Agata Martyniszyn
32 komentarze:

 1. „Potęga podświadomości” to książka, która zawsze jest przy mnie<3
  warto codziennie myśleć pozytywnie i cieszyć się z nawet drobnostek

  http://365daysinblack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak! Takie książki powinny towarzyszyć każdemu :)

   Usuń
 2. Jesteś mega śliczna! Super post! Masz rację życie to najpiękniejszy dar jaki dostaliśmy!

  Relacja na blogu z koncertu One Direction! Zapraszam <3

  http://veronicas-veronicass.blogspot.com/2015/07/one-direction-concert-in-norway-oslo.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie bardzo umocniła książka "Bóg nigdy nie mruga". Zobaczyłam ja w empiku kiedyś, zanim zaczął się szał na Regine Brett. Poczułam dzięki niej, ze świat stoi przede mną otworem i umocniła mnie, upewniła wewnętrznie jeśli rozumiesz o co mi chodzi :)

  http://xhospital-beds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem o czym mówisz :) Słyszałam wiele pozytywnych słów na temat tej książki i chyba również ją przeczytam. Wsparcie w postaci takich książek jest bardzo ważne i potrzebne.

   Usuń
 4. Bardzo mądrze to napisałaś, piękne zdjęcia :) Masz bardzo ładnego bloga, oby tak dalej!
  Mogłabyś kliknąć u mnie w poście w linki z ubraniami? ;) http://nataliexbrunette.blogspot.co.uk/2015/07/new-items-from-choies.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pozytywny post :). Śliczne zdjęcia. Pozdrawiam!

  + lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepięknie napisany post z którym bardzo się zgadzam i który poprawił mi humor. Uwielbiam takich pozytywnych ludzi jak ty dlatego obserwuje i z niecierpliwością czekam na kolejne posty <3

  http://beautyandtheblushh.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Tobą całkowicie! :)

  Pozdrawiam♥
  jully-blog.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne zdjęcia:)
  obserwujemy?:)

  mylife-tasia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładnie wygladasz :)
  www.roseoffashionblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. ale sliczne zdjęcia :O
  obserwujemy?
  zapraszam do mnie http://goo.gl/4k6S2A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :* ale chyba podałaś zły link :(

   Usuń
 11. Masz rację powinniśmy walczyć o swoją przyszłość o to co chcemy osiągnąć i to zależy jedynie od nas i ewentualnie od małego procentu, który przy dobrej pracy na pewno będzie nam sprzyjał ;)
  Zapraszam na mojego bloga --> Klik <--

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak :) własną pracą można dojść do wielkich rzeczy.

   Usuń
 12. Bardzo fajny post, miło się go czytało. Zdjęcia wyszły obłędnie <3

  http://rassbery.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo spodobał mi się Twój blog i ten post. Wymieniłaś tytuły książek do których mam sentyment (tak samo jak do autorów). Michała Pasterskeigo i Mateusza Grzesiaka śledzę od około dwóch lat i bardzo pozytywnie zmieniło to moje życie. Podpisuję się pod tym, co napisałaś.
  Świetne zdjęcia. Jesteś bardzo urodziwa :)
  Obserwuję.
  Blog [klik]

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepięknie wychodzisz na zdjęciach. :)

  Serdecznie zapraszam do nas
  http://tanglefangle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękujemy bardzo :)
  Śliczna sukienka!
  Obserwujemy i zapraszamy na nowy post http://blvckvvhite.blogspot.com/2015/07/3.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Hej, nominowałam Cię do Liebster Blog Award!
  http://moniaks-rules.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzięki za komentarz ;)
  Ślicznie wyglądasz! Jesteś bardzo fotogeniczna :)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękna sukienka :D
  nie czytałam tych książek D:
  ________________________
  Zapraszam na mojego bloga - klik!

  OdpowiedzUsuń
 19. jak dla mnie tajemnicą sukcesu jest choć miminamlna pewność siebie :3

  http://sometimes-my.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, pewność siebie jest bardzo ważna :) Ludzie bardzo często nie doceniają samego siebie i rezygnują po pierwszej nieudanej próbie. Człowiek, który docenia swoje możliwości wie, że nieważne za którym razem, ale uda się, wygra, osiągnie wyznaczony cel. :)) Aby osiągnąć sukces trzeba przejść przez wiele drzwi, a żeby je wszystkie otworzyć musimy zebrać pasujące klucze - dużo kluczy. Trzeba dobrze poznać siebie.

   Usuń
 20. Każdy, dosłownie każdy może wzbić się na sam szczyt. Dużo pracy,a da się osiągnąć wszystko ;D
  Cudowna sukienka :)

  OdpowiedzUsuń
 21. pozytywne myślenie dodaje siły, pozdrawiam gorąco :*

  OdpowiedzUsuń
 22. Ładne fotografie, piękna i mądra dziewczyna, wiele ciekawych przemyśleń i rozważań, jak chociażby o przełamywaniu barier albo ziarnie zasianym z w ziemi... To bardzo krzepi, gdy widzi się, że młodzi ludzie tacy jak Ty nie tylko używają samych emotikonów, ale także potrafią ciekawie pisać i dzielić się nietuzinkowymi refleksjami. Chętnie będę Ciebie tu odwiedzał!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Czasem jeden komentarz może wywołać uśmiech. :) Pozdrawiam.

   Usuń