piątek, 3 lipca 2015

Cudowny Poznań

Dwa dni temu pierwszy raz odwiedziłam Poznań. Zawsze wiedziałam, że to piękne miasto. Moja teoria zdecydowanie się potwierdziła.Najbardziej urokliwym miejscem w Poznaniu jest Stary Rynek, który otaczają przeróżne kawiarnie. Każdy może tam znaleźć coś dla siebie.  Szczególnie zwróciłam uwagę na rząd kolorowych kamieniczek – domki budnicze.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest Teatr Wielki – budowla wzniesiona w stylu neoklasycystycznym. Przy okazji można odpocząć w znajdującym się obok parku im. Adama Mickiewicza, który przyozdabia niezwykle efektowna fontanna.
Nie można również ominąć Placu Wolności, który otaczają; Muzeum Narodowe, Hotel Bazar oraz Biblioteka Raczyńskich. Tu również można zobaczyć otwartą kilka lat temu, wybudowaną w bardzo nowoczesnym stylu fontannę.Stary Browar to nie tylko centrum handlowe, to również wysokiej klasy sztuka. Można tam znaleźć bardzo dużo sklepów, ale również kluby, ogrody, centrum sztuki oraz punkty gastronomiczne. Szczególnie polecam  http://werandafamily.com/. Inne miejsca, które również warto zobaczyć to:  Nowe ZOO, Palmiarnia, Zamek Cesarski , Cytadela, jez. Maltańskie, Kolejka Maltanka i wiele innych.Co warto zrobić przed podróżą?
Na pewno dokładnie sprawdzić godziny odjazdów i przyjazdów pociągów. Warto zaopatrzyć się w mapkę lub GPS.  Dobrze również zrobić mini plan wycieczki i zabrać pieniążki „na zapas” – mogą się pojawić różne nieprzewidziane wcześniej wydatki.

Jeśli wybierasz się tam jedynie na jeden dzień to warto wybrać miejsca, które chcesz zobaczyć najbardziej. Zwiedzanie zajmuje bardzo dużo czasu, więc zobaczenie wszystkiego w jeden dzień jest niemożliwe.


 Fot. Agata Martyniszyn
3 komentarze:

  1. Cieszymy się, że Poznań się podoba! To nasze rodzinne miasto. :)

    http://blvckvvhite.blogspot.com/2015/07/3.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne zdjecia ! *-*

    http://adtadtadta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń